Kino Atlas

Darkland: návrat

Underverden II / Darkland: The Return
Dánsko / 2023 / 110 min.
Jazyk: DE / Titulky: CS
Režie: Fenar Ahmad
15. 3.  20:00
Modrý sál
 Kč
Koupit

Zaid (Dar Salim) byl poté, co pomstil svého bratra, odsouzen za trojnásobnou vraždu a už sedm let sedí za mřížemi, aniž by viděl vyrůstat svého syna. Pro malého Noaha (Asgar Hansen) je jeho otec někým neznámým, s nímž nechce mluvit ani během telefonních hovorů z vězení – jediných chvil, kdy s ním Zaid může být v kontaktu.

Zato je tu jiný člověk, který o odsouzeného lékaře pro změnu zájem projevuje natolik, až mu to není příjemné. Jedna policejní komisařka totiž hodlá zneužít Zaidovy situace a nabízí mu obchod. Podmínečné propuštění a tedy možnost konečně trávit čas se synem výměnou za pomoc v její snaze dopadnout šéfa arabského gangu Muhdira (Soheil Bavi).

Když k nabídce navíc použije opravdu nemilosrdný nátlak (ve vězení ho nechává přestěhovat na mnohem méně bezpečný blok), bývalý chirurg na spolupráci s policií kývl. Zaid opouští nápravné zařízení a záhy se dostává do sledovaného gangu. Drogy, vydírání, násilí… vše proti čemu před sedmi lety vystoupil, se teď stalo jeho denním chlebem a jen Helle (Birgitte Hjort Sørensen), jíž předává na utajovaných schůzkách nahrávky a důkazy proti nebezpečnému Arabovi, v tuto chvíli zná, kdo je nový muž kodaňského podsvětí ve skutečnosti zač.

Kompletní program