Kino Atlas

Greta + diskuse Fridays for Future | five years of climate action

Švédsko / 2020 / 97 min.
Jazyk: EN, SW, CS / Titulky: CS
Režie: Nathan Grossman & Fridays for Future Česká republika
English friendly
15. 3.  17:00
Velký sál
 Kč
Koupit

Na promítání navazuje od 18:45 DEBATA S ČLENY A ČLENKAMI ČESKÉHO FRIDAYS FOR FUTURE v českém jazyce (více informací níže). Pokud nestíháte projekci, zveme pouze na diskuzi, na kterou bude vybíráno dobrovolné vstupné.

O FILMU:

Příběh dospívající aktivistky Grety Thunbergové je vyprávěn prostřednictvím působivých, dosud nevídaných záběrů.

Počínaje školní stávkou jednoho člověka pro klima před Švédským Parlamentem, režisér Grossman sleduje Gretu – stydlivou školačku s Aspergerovým syndromem – v jejím vzestupu k výjimečnosti a jejím podněcování povědomí o globálního dopadu tím, že podněcuje školní stávky po celém světě. Film vrcholí úžasnou větrnou cestou přes Atlantský oceán, aby promluvila na summitu OSN.

O DEBATĚ:

Pět někdejších i současných aktivistů a aktivistek, pět příběhů, pět zkušeností s pěti lety středoškolského klimatického hnutí v Česku.

15. března 2019 vyšlo do ulic českých i světových měst tisíce středoškoláků a středoškolaček s jasnou zprávou: řešte klima, dochází nám čas. Hnutí Fridays for Future (FFF) působí v Česku nyní již pět let a významným způsobem promlouvalo a promlouvá do české klimatické politiky.

Jak bychom na tom byli s ochranou klimatu bez hnutí mladých lidí? V jakém stavu je veřejná debata nyní a co jsou hlavní výzvy, nejen pro nové generace středoškolských aktivistů?

Diskutovat přijdou:

Ema Rychecká, členka FFF

Klára Bělíčková, někdejší členka FFF, členka platformy Re-set, moderátorka podcastu MOSHPIT

Jonáš Felkel, někdejší člen FFF, student PF UK, zastupitel MČ Praha 1

Lucie Smolková, někdejší členka FFF, metodička vzdělávání v Nadaci Partnerství

Moderuje Petr Doubravský, někdejší člen FFF, student environmentálních studií a ekonomie FSS MUNI, člen platformy Re-set, kandidát v eurovolbách

Kompletní program