Kino Atlas

PRAGUESHORTS | Jiří Mádl in Shorts

2009, 2020, 2022 / 95 min.
Jazyk: CS
So2. 3.  18:00
Velký sál
 Kč
Koupit

Jeden z nejobsazovanějších českých herců současnosti je zároveň i talentovaným scenáristou a režisérem. V letošním roce vstoupí do kin jeho již třetí celovečerní film. Než se tak stane, nabízí náš program seznámení s méně známým Jiřím Mádlem ve čtyřech krátkých filmech.

V absolventském filmu Vojtěcha Kotka z roku 2009 Ctrl Emotion ztvárnil Jiří hlavní roli po boku Terezy Ramby coby dvojice na jednu noc. Během lockdownu v roce 2020 zrežíroval Jiří krátkou love story Miluji tě, Pucinko o komplikovaném vztahu dvou zubních kartáčků. V roce 2022 se Jiří zhostil role bratra ve vizuálně poutavém dramatu Karla Šindeláře Dřevo na příští zimu o sourozencích čelících neodvratné a bolestné skutečnosti. O lásce v nesvobodné době pojednává film Ostrov Svobody režiséra Petra Januschky, který v roce 2022 získal Cenu české filmové kritiky pro nejlepší krátký film a také srdce mnoha diváků, a to především díky ústřední dvojici herců – partnerkou Jiřího Mádla byla Judit Pecháček.

Miluju Tě, Pucinko

Režie: Jiří Mádl

Česká republika, 2020, 21 min

Love story Miluju Tě, Pucinko je o romanticky komplikovaném vztahu dvou zubních kartáčků. Pucinka opouští Kartíka a ten chřadne, opijí se a trpí steskem. Přichází první vlna koronaviru, ochromuje svět, který se zastavuje, a lidé se uzavírají doma. Pucinka se vrací. Kartík neví, proč odešla, najednou ji má zpátky doma a chce všechno vědět. Co to všechno znamená? Může se vrátit jejich vztah plný vášně, něžnosti a lásky?

Ctrl Emotion

Režie: Vojtěch Kotek

Česká republika, 2009, 23 min

Dřevo na příští zimu

Režie: Karel Šindelář

Česká republika, 2022, 25 min

Dáša přerušila léčbu smrtelného nádoru a odjela na rodinnou chatu, aby mohla strávit poslední dny v klidu a v blízkosti přírody. Starší bratr David ovšem nabývá pocitu, že pokud má Dáša brzy zemřít, musí před smrtí zažít pořádnou kopu extatických zážitků – a on je na zážitky přeborník. O jeho dokonalý plán plný skoků s padákem, polárních září a zorbingových koulí však není tak veliký zájem, jak očekával, a zatímco se David urputně snaží, Dáša by si se svým duchem nepřítomným bratrem mnohem raději upekla obyčejný buřt u obyčejného ohně. David objevuje, jak málo svou sestru vlastně zná. A že to nakonec není Dáša, kdo se potřebuje vyrovnat s blízkou smrtí.

Ostrov svobody

Režie: Petr Januschka

Česká republika, 2022, 26 min

Krátký film o lásce a svobodě. Píše se rok 1981 v komunistickém Československu a mladý muž Jindřich se na palubě charterového letu na Kubu překvapivě setkává se svou láskou z dětství Evou. Okamžitě navážou rozhovor a s každou odpovědí, s každým zábleskem či nechtěným dotykem staré pouto znovu ožívá. Ani jeden netuší, že brzy budou stát před možná nejtěžším rozhodnutím svého života.

Pragueshorts je mezinárodní soutěžní festival pořádaný již od roku 2005 týmem MFF Karlovy Vary. Program festivalu je věnován výhradně krátkému filmu rozličných forem i žánrů a každoročně představuje nové trendy, témata a přístupy mladší generace tvůrců. 18. ročník nabídne desítky nejnovějších filmů z celého světa, aktuální domácí tvorbu, ale i časem prověřené tituly, které stojí za připomenutí. Festival se koná od 28. února do 3. března v pražských kinech Světozor, Bio Oko, Kino Pilotů a Atlas a online na KVIFF.TV od 3. do 17.března 2024.

Kompletní program